Nikt nie rozszyfrował, nie rozgryzł i nie opisał Piastów z taką swadą, humorem i inteligencją jak Elżbieta Cherezińska, prawdziwa czarownica polskiej literatury.
Michał Nogaś
„Gazeta Wyborcza”

 

„Władku, związałam się z tobą na dobre i na złe i nie opuszczę cię aż do śmierci” – obiecywała autorka Władysławowi Łokietkowi oraz czytelnikom swojego pięciotomowego cyklu Odrodzone Królestwo. I właśnie nadchodzi czas pożegnania, bo sędziwy król zbliża się do kresu dni. Robi to jak żył – brawurowo, bezkompromisowo, z uporem.
Stary władca w ostatniej bitwie da dowody męstwa, a mimo to będzie umierał niespełniony. Zaspokojona zostanie jednak czytelnicza ciekawość. Cherezińska wyjaśnia, z ilu złożonych etapów składał się proces scalania Królestwa. Pokazuje też, że nie jest on wyłącznie sumą mądrości, pracowitości i uporu, ale wpłynąć na niego mogą zarówno przypadki, jak i plany natury. Czy muszę dodawać, że jak zwykle zrobi to w sposób pasjonujący i zuchwały?
Marta Mizuro

 

Gdyby George R.R. Martin pisał po polsku, jego książki być może byłyby równie dobre jak cykl Elżbiety Cherezińskiej.
Bartosz Węglarczyk,
Onet.pl

 

Żeby stworzyć tak niezwykłe dzieło, jakim jest Odrodzone Królestwo potrzebna była, oczywiście, ogromna wiedza oraz nadzwyczajny talent literacki, ale może najbardziej gorąca miłość do Ojczyzny i jej historii, także tej dawnej, mało rozpoznanej, tajemniczej. To wszystko, i jeszcze trochę, znamionuje pisarstwo Elżbiety Cherezińskiej.
Krzysztof Masłoń,
„Tygodnik DoRzeczy”